Posle održanih 10 predtakmičenja u Prijepolju, Leskovcu, Novom Sadu, Knjaževcu, Boljevcu, Vladičinom Hanu,  Surdulici, Kovačici, Požegi i Zlatiboru, poznata su imena 17 orkestara koji su se plasirali na ovogodišnje takmičenje u Guči.

Kako je ukupan broj orkestara koji će se takmičiti 18, jednom orkestru je data šansa da kroz polufinalno takmičenje u sredu 9. Avgusta izbori mesto u finalu. 


Učesnici finalnog takmičenje seniorskih trubačkih orkestara su:


  • orkestar Kristijana Azirovića, Bojnik
    orkestar pobednik u polufinalu
    orkestar Stojana Krstića, Lepenica
    orkestar „Zlatne trube“ Knjaževac
    orkestar Milana Nikolića Donje, Grdelica
    orkestar Bojana Ristića, Vladičin Han
    orkestar Ivana Đenadića, Akmačići
    orkestar Stefana Mladenovića, Vranje
    orkestar „Novosadski trubači“ Novi Sad
    orkestar „Tornado“ Jabuka
    orkestar Janka Jovanovića i Ljubivoja Dikovića, Požega
    orkestar Vladimira Ivanovića, Zagužanje
    orkestar Marko Gligorijević, Dub
    orkestar Jovice Ajdarevića, Pavlovac
    orkestar Saše Pavlovića, Pirot
    orkestar Fejata i Nebojše Sejdića, Bojnik
    orkestar Aleksandra Đorđevića, Bor
    orkestar Bojana Krstića, Vladičin Han

Učesnici polufinalnog takmičenja seniorskih trubačkih orkestara su:



  • orkestar Ivana Jovanovića, Užice
    orkestar „Dragačevske trube“ Guča
    orkestar Elvisa Bajramovića, Bojnik
    orkestar Slavoljuba Bogojevića, Paraćin

Na takmičenju mladih trubačkih orkestara, učestvovaće:


U pionirskoj kategoriji:



  • orkestar Milana Anđelkovića, Lepenica
    orkestar Darka Ivanovića, Vladičin Han
    orkestar Maje Ilić, Požega
    orkestar Negovana Azirovića, Bojnik
    orkestar Mlađana Krstića, Zagužanje
    orkestar Braće Ilić, Čestobrodica
    orkestar Nikole Krstića, Zagužanje
    orkestar Mihajla Zećirovića, Grdelica
    orkestar Mihajla Stošića, Predejane

U omladinskoj kategoriji:



  • orkestar Mirsada Ramića, Pavlovac
    orkestar Emira Salkovića, Bojnik
    orkestar Miroslava Đunisijevića, Arilje
    orkestar Darka Stankovića, Zagužanje
    orkestar Dušana Stojanovića, Grdelica
    orkestar „Timočki veseljaci“ Knjaževac
    orkestar Danijela Vasiljkovića, Lepenica
    orkestar Stevana Asanovića, Lepenica
    orkestar Aleksandra Vasiljevića, Pranjani
    orkestar Dragoslava Dimitrijevića, Surdulica
    orkestar Miloša Jovanovića, Vladičin Han